Url:
Valif – działanie i dawkowanie | Poradnik zdrowie

Valif – działanie i dawkowanie

Valif od lat uznawany jest za jeden z popularniejszych leków na poprawę potencji, czyli wspieraniu erekcji i przeciwdziałaniu jej zaburzeniom. Preparat zyskał na popularności przede wszystkim dzięki bardzo dużej tolerancji, a także praktycznie żadnym skutkom ubocznym w porównaniu do innych leków na potencję. 

Jak działa Valif?

Działanie leku Valif polega na rozszerzeniu naczyń krwionośnych znajdujących się w członku, krew może dzięki temu bardzo swobodnie wpłynąć do ich wnętrza, a następnie wywołana zostanie erekcja. Wardenafil – aktywny składnik znajdujący się w preparacie, zwiększa napływ krwi do penisa w momencie pobudzenia seksualnego, przez co zdecydowanie łatwiej jet nie tylko osiągnąć, ale również utrzymać wzwód.

W trakcie ekscytacji seksualnej, nukleotyd, który nazywany jest cGMP, zostanie uwolniony w organizmie. Właśnie ten organiczny związek chemiczny rozkurcza naczynia krwionośne w penisie, co pozwala na zdecydowanie intensywniejszy przepływ krwi do prącia.

Dawkowanie preparatu

Valif należy przyjmować od 30 do 60 minut przed planowanym rozpoczęciem aktywności seksualnej. Z kolei w trakcie stymulacji seksualnej można uzyskać erekcję od 30 minut do 5 godzin po przyjęciu preparatu. Rekomendowana początkowa dawka leku wynosi 20 mg, którą należy popić niewielką ilością wody. Nie zaleca się stosowania więcej niż jedną tabletkę na dobę. Preparat zawsze w całości powinien być przyjmowany na pusty żołądek, ponieważ stosowanie leku razem z posiłkiem może opóźnić początek jego działania. Nie jest rekomendowane również zażywanie preparatu Valif razem z alkoholem. Preparat może mieć wpływ na uwagę.

Skutki uboczne

Osoby stosujące Valif, muszą liczyć się z tym, że tak samo jak w przypadku każdego innego leku, mogą wystąpić niepożądane działania, do których należy zaliczyć bóle głowy, mięśni, nóg, ramion i pleców, niestrawność, zgaga, zaczerwienienie twarzy, uczucie zatkanego nosa. Nie należy jednak zbytnio przejmować się skutkami ubocznymi, ponieważ występują one u zaledwie 1-10% pacjentów.

Wpis na podstawie danych z https://www.aptekakamagra.pl/valif.html