Url:
TOP 4 zioła na potencję dla mężczyzn | Poradnik zdrowie

TOP 4 zioła na potencję dla mężczyzn

Statystycznie, ponad 80% mężczyzn na drodze swojego życia ma lub będzie mieć styczność z dotkliwymi problemami w postaci zaburzeń potencji. Obecnie mamy do wyboru mnóstwo preparatów, które wykazują dużą skuteczność w ich leczeniu. Możemy zdecydować się nie tylko na klasyczne rozwiązania takie jak Viagra, ale też alternatywę w postaci suplementów ziołowych. Po przeczytaniu poniższego tekstu, będziesz bogatszy o wiedzę na temat najlepszych ziół w leczeniu tego typu dolegliwości.

1. Panax Ginseng – Żeń-szeń koreański

Ekstrakt ziołowy na bazie żeń-szenia koreańskiego pozwoli nie tylko odzyskać sprawność seksualną – jest skuteczny w redukowaniu zaburzeń koncentracji, objawów depresji czy stresu. Zauważalnie podnosi poziom energii, zwiększając przy tym libido, obwód i sztywność penisa, jednocześnie wydłużając czas erekcji. Zawarte w ekstrakcie ginsenozydy mają też działanie antyoksydacyjne, poprawiające spermatogenezę i rozkurczowe na naczynia krwionośne ciał jamistych członka.

2. Różaniec górski

Badania pokazują, że już 150 mg różańca górskiego dziennie przyjmowanego przez okres 2 miesięcy jest w stanie poprawić libido, zwiększyć potencję i dwukrotnie wydłużyć erekcję. Mężczyźni biorący udział w badaniach cierpieli na zaburzenia potencji wynikające z zaburzeń na tle psychologicznym oraz z prowadzonego stylu życia. Zapytani o działania uboczne, mówili o podniesionym poziomie energii i zmniejszonej ochocie na sen w ciągu dnia.

3. Korzeń maca

Korzeń maca jest świetnym dodatkiem dietetycznym dla osób, które mogą posiadać niedobory niektórych mikro i makroelementów. Sproszkowany korzeń bogaty jest w niezbędne aminokwasy, jodynę, żelazo i magnez. Jej przewodnie działanie polega na zredukowaniu odczuwanego stresu, zwiększeniu poziomu dostępnej energii, tym samym nie wpływając znacząco na układ hormonalny człowieka.

4. Johimbina

„Pausinystalia yohimbe” to drzewo znajdujące się na terenie Afryki środkowej – w okolicach Kamerunu i Nigerii. Pochodząca z niej kora o gorzkim smaku zawiera dużą ilość alkaloidu zwanego johimbiną. Działanie na męską potencję zawdzięcza stymulacji układu nerwowego, rozszerzeniu żył i zwiększonemu wydzielaniu tlenku azotu. Rozszerza naczynia krwionośne, co przekłada się na polepszony przepływ krwi do ciał jamistych członka. W badaniach 20 procent mężczyzn mówi o zauważalnej poprawie, 14 procent mówi o całkowitym (tymczasowym) wyleczeniu, jednak aż 50 procent osób nie uświadczyła pozytywnego wpływu johimbiny na stan potencji. Jako że jest to jeden z najsilniejszych dostępnych na rynku suplementów, zaleca stosować się dawki w granicach 5 – 10 mg na dobę – 1 lub 2 razy w tygodniu.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/