Leczenie marihuaną raka

W kilku ostatnich latach medyczna marihuana zdążyła wywołać niejedną awanturę pomiędzy jej zwolennikami i przeciwnikami. Sceptycyzm wynikał jednak z małej wiedzy na temat działania i braku chęci poznania rzeczywistych badań naukowych, które wskazują, że leczenie marihuaną raka daje dobre efekty i może pomóc setkom tysięcy chorych.

nasiona konopiZiarna konopi a prawo

Na szczęście w tej polskiej batalii wygrała nauka i medyczna postać marihuany została dopuszczona do obrotu farmaceutycznego. Osoby nią zainteresowane zadają jednak pytanie dotyczące ram prawnych, które gwarantują bezpieczeństwo także pod tym kątem.

Podnoszone kwestie prawne w odniesieniu do marihuany mają istotne znaczenie. Osoby, które chcą ją włączyć jako część terapii nowotworowej, zastanawiają się, na ile ich działania będą legalnymi. Warto od razu podkreślić, że zarówno posiadanie, jak i handel ziarnami konopi jest w pełni dozwolony prawem. Nie ma więc obaw, że ich zakup będzie odczytywany jako przestępstwo.

Marihuana a nowotwory

W kwestii leczenia marihuaną raka należy podkreślić, że doskonale udokumentowane jest działanie w leczeniu wysokiego natężenia bólu, które w nowotworach jest praktycznie dolegliwością stale towarzyszącą choremu. Co więcej, medyczna marihuana jest zdecydowanie łagodniejsza dla organizmu niż dotychczas stosowane morfina oraz inne opioidy. Dowiedziono także, że jest ona nieoceniona w leczeniu uszkodzeń układu nerwowego, co w bezpośredni sposób przekłada się na komfort i równowagę pacjenta. Ostatnie doniesienia badaczy wskazują także na to, że marihuana w leczeniu raka powiązana z chemioterapią zmniejsza skutki uboczne tej ostatniej terapii co najmniej o połowę, podnosząc tym samym efektywność procesu leczenia. Poza tym podkreśla się jej nieocenione znaczenie w leczeniu raka mózgu, które pod wpływem zawartych w konopiach kanabinoidów spowalnia wzrost nowotworu, a także hamuje jego przerzuty.

 

nasiona konopi