Alkohol, a potencja

Alkohol nie jest sprzymierzeńcem sił witalnych mężczyzn

Nie da się ukryć, ze nadmierne picie alkoholu ma bardzo zgubny wpływ na seksualną kondycję mężczyzn. Może spowodować opróżnienie erekcji jak i także jej całkowite utrudnienie. Alkohol w dużych ilością powoduje silniejsze odczucie stresu. Dodatkowo mężczyzna może się wzmagać ze stanami depresyjnymi czy też z różnego rodzaju lękami. Z przeprowadzanych badań wynika, że aż osiemdziesiąt pięć procent mężczyzn którzy są uzależnieni od alkoholu ma właśnie różnego rodzaju problemy z seksualnych sprawach. U jednej grupy mężczyzn problemy objawiają się impotencją, a u drugiej grupy jest to obniżone libido czy też brak wytrysku. Regularne spożywanie mocnego alkoholu wywołuje spustoszenie w organizmie. Dodatkowo prowadzi do zmian w jądrach, w okolicach wątroby jak i także w układzie naczyniowym oraz hormonalnym. Wszystko powyższe wpływa znacząca na zdolności prokreacyjne jak i także na jakość życia seksualnego. Osoby spożywające często alkohol powinny być świadome, że wcześniej czy też później pojawią się i u nich zaburzenia erekcji. Problemy pojawiają się nie tylko w momencie bycia pod wpływem alkoholu, ale także gdy jest się w stu procentach trzeźwym.

Zależność między alkoholem, a potencją

Na badania dotyczące potencji poświęcono masę czasu. Jedne z nich zostały przeprowadzone na Uniwersytecie Waszyngtona. Wyniki badań potwierdziły, że nietrzeźwy mężczyzna potrzebuje kilkukrotnie więcej czasu na osiągnięcie erekcji, a niżeli ma to miejsce u osób trzeźwych. Dlaczego tak się dzieje? Dzieje się tak, ponieważ alkohol znacznie osłabia odczuwanie zewnętrznych bodźców. To one są właśnie potrzebne do uruchomienia całego mechanizmu erekcji. Oprócz tego alkohol wpływa znacznie na układ krwionośny i dodatkowo rozregulowuje tętnicze ciśnienie krwi, które jest potrzebne do osiągnięcia wzwodu jak i także do jego utrzymania. Rozregulowane ciśnienie tętnicze krwi dodatkowo zaburza myślowe procesy oraz zmniejsza się u mężczyzn ochota na stosunek seksualny.

Jak leczyć impotencję alkoholową?

Nawet siedemdziesiąt procent mężczyzn, którzy nadużywają alkoholu jest narażonych na tak zwaną alkoholową impotencją. Z alkoholową impotencją boryka się połowa alkoholików nałogowych. Pierwszy krokiem, który należy postawić w terapii tak zwanej niepłodności alkoholowej jest obowiązkowa całkowita abstynencja. U takich pacjentów można leczyć problemy ze wzwodem jak także u pozostałych panów. Stosuje się wówczas leki, które są przepisywane na receptę. Leki te sprawiają, że udrażniają się krwionośne naczynia w jamistych ciałach prącia. Leki na tego typu schorzenie są nazywane fosfodiesterazy. Do nich z całą pewnością należą: tadalafil, awanafil, wardenafil oraz sildenafil. Skuteczność tychże leków jest naprawdę duża. Efekt, który jest przez mężczyzn oczekiwany można osiągnąć już po trzydziestu minutach od zażycia tejże tabletki. Należy jednak pamiętać, że preparaty, a raczej ich działanie jest osłabione w momencie spożywania alkoholu.

Zobacz również http://viagra.edu.pl/kamagra.html